    Samsung LF22T450FQR computer monitor 55.9 cm (22") 1920 x 1080 pixels Full HD
    (UK Consumers)
    ex. VAT (Rest of World)
    PayPal Credit 0% for 4 months
    BRAND NEW
    GLOBAL SHIPPING – UPS & DHL
    BUSINESS CUSTOMERS – please email: Sales@clove.co.uk
    FAST SHIPPING – All orders
    Key Features
    • 55.9 cm (22") IPS
    • Full HD 1920 x 1080 pixels 16:9
    • 75 Hz 5 ms 250 cd/m² 1000:1
    • AMD FreeSync Flicker-free technology
    • D 12 kWh 12 W
    16:9, 250 cd/㎡, 1,920 x 1,080, Flat, USB2.0x2, D, 0.5W, Black
    Productivity in style
    All-round colour clarity
    More screen to focus on
    More ways to connect
    Tailored to your use
    Fresh eyes achieve more
    Energy-saving display
    Display
    NTSC coverage (typical) 72%
    Colour depth 8 bit
    Viewable size, vertical 26.8 cm
    Viewable size, horizontal 47.6 cm
    Display number of colours 16.7 million colours
    Viewing angle, vertical 178°
    Viewing angle, horizontal 178°
    Maximum refresh rate 75 Hz
    Dynamic contrast ratio marketing name Mega Contrast
    Contrast ratio (typical) 1000:1
    Aspect ratio 16:9
    Supported video modes 1080p
    Supported graphics resolutions 1920 x 1080 (HD 1080)
    Screen shape Flat
    Response time 5 ms
    Display brightness (typical) 250 cd/m²
    Panel type IPS
    HD type Full HD
    Touchscreen No
    Native aspect ratio 16:9
    Display resolution 1920 x 1080 pixels
    Display diagonal 55.9 cm (22")
    Performance
    Compatible operating systems Windows10
    Game mode Yes
    Low Blue Light technology Yes
    Flicker-free technology Yes
    VESA Adaptive Sync support Yes
    AMD FreeSync Yes
    NVIDIA G-SYNC No
    Multimedia
    Built-in camera No
    Built-in speaker(s) No
    Design
    Feet colour Black
    Product colour Black
    Ports & interfaces
    Headphone out Yes
    Audio input No
    DisplayPort version 1.2
    DisplayPorts quantity 1
    HDMI version 1.4
    HDMI ports quantity 2
    HDMI Yes
    DVI port No
    USB Type-A downstream ports quantity 2
    USB hub version 2.0
    Built-in USB hub Yes
    Ergonomics
    Tilt adjustment Yes
    Tilt angle range -3 - 25°
    Swivel angle range -45 - 45°
    Swivelling Yes
    Height adjustment 10 cm
    Height adjustment Yes
    Panel mounting interface 100 x 100 mm
    VESA mounting Yes
    Power
    Energy efficiency scale A to G
    AC input voltage 100 - 240 V
    Power consumption (off) 0.3 W
    Power consumption (standby) 0.5 W
    Power consumption (typical) 12 W
    Energy consumption (SDR) per 1000 hours 12 kWh
    Energy efficiency class (SDR) D
    Operational conditions
    Operating relative humidity (H-H) 10 - 80%
    Operating temperature (T-T) 10 - 40 °C
    Packaging content
    Cables included HDMI
    Stand included Yes
    Weight & dimensions
    Weight (without stand) 2.2 kg
    Height (without stand) 294.4 mm
    Depth (without stand) 39.4 mm
    Width (without stand) 488.8 mm
    Weight (with stand) 3.5 kg
    Height (with stand) 325.3 mm
    Depth (with stand) 210 mm
    Width (with stand) 488.8 mm
    Packaging data
    Package weight 4.7 kg
    Package height 146 mm
    Package depth 358 mm
    Package width 553 mm
    Logistics data
    Harmonized System (HS) code 85285210
    Customer Reviews
    Be the first to write a review
    0%
    (0)
    0%
    0%
    0%
    0%
    Customer Reviews
    Be the first to write a review
    0%
    0%
    0%
    0%
    0%