    Samsung LS34C650TAU computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels 4K Ultra HD LED White
    (UK Consumers)
    ex. VAT (Rest of World)
    PayPal Credit 0% for 4 months
    BRAND NEW
    GLOBAL SHIPPING – UPS & DHL
    BUSINESS CUSTOMERS – please email: Sales@clove.co.uk
    FAST SHIPPING – All orders
    Key Features
    • Business 86.4 cm (34") LED
    • 4K Ultra HD 3440 x 1440 pixels 21:9
    • 100 Hz 5 ms 350 cd/m² 3000:1
    • AMD FreeSync Flicker-free technology
    • G 32 kWh 200 W
    Display
    sRGB coverage (typical) 1.15%
    High Dynamic Range (HDR) technology High Dynamic Range 10 (HDR10)
    High Dynamic Range (HDR) supported Yes
    Display diagonal (metric) 86 cm
    Response time (fast) 5 ms
    Display number of colours 1.07 billion colours
    Viewing angle, vertical 178°
    Viewing angle, horizontal 178°
    Maximum refresh rate 100 Hz
    Dynamic contrast ratio marketing name Mega Infinity DCR
    Contrast ratio (typical) 3000:1
    Screen curvature rating 1000R
    Screen shape Curved
    Response time 5 ms
    Display brightness (typical) 350 cd/m²
    HD type 4K Ultra HD
    Touchscreen No
    Display technology LED
    Native aspect ratio 21:9
    Display resolution 3440 x 1440 pixels
    Display diagonal 86.4 cm (34")
    Performance
    Smart modes Custom, Eco, FPS, Game, Graphics, RPG, RTS, Sports
    Flicker-free technology Yes
    Brand specific technologies Eye Saver
    AMD FreeSync Yes
    NVIDIA G-SYNC No
    Multimedia
    RMS rated power 5 W
    Number of speakers 1
    Built-in camera No
    Built-in speaker(s) Yes
    Design
    Product colour White
    Market positioning Business
    Ports & interfaces
    HDCP version 2.2
    HDCP Yes
    Built-in KVM switch Yes
    Headphone out Yes
    Thunderbolt 4 ports quantity 2
    DisplayPort version 1.2
    DisplayPorts quantity 1
    HDMI version 2.0
    HDMI ports quantity 1
    HDMI Yes
    USB hub version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    Built-in USB hub Yes
    Network
    Bluetooth No
    Wi-Fi No
    Ergonomics
    Picture-in-Picture Yes
    Tilt angle range -2 - 20°
    Swivel angle range -30 - 30°
    Swivelling Yes
    Height adjustment 12 cm
    Height adjustment Yes
    Cable lock slot Yes
    Panel mounting interface 100 x 100 mm
    VESA mounting Yes
    Power
    Energy efficiency scale A to G
    AC input voltage 100 - 240 V
    Power consumption (off) 0.3 W
    Power consumption (average) 47 W
    Power consumption (standby) 0.5 W
    Power consumption (typical) 200 W
    Energy consumption (HDR) per 1000 hours 52 kWh
    Energy consumption (SDR) per 1000 hours 32 kWh
    Energy efficiency class (HDR) G
    Energy efficiency class (SDR) G
    Operational conditions
    Operating relative humidity (H-H) 10 - 80%
    Operating temperature (T-T) 10 - 40 °C
    Packaging content
    Power cable length 1.5 m
    Cables included Thunderbolt, USB
    Stand included Yes
    Weight & dimensions
    Weight (without stand) 5.3 kg
    Height (without stand) 369.4 mm
    Depth (without stand) 125 mm
    Width (without stand) 806.6 mm
    Weight (with stand) 8.1 kg
    Height (with stand) 561.5 mm
    Depth (with stand) 241 mm
    Width (with stand) 806.6 mm
    Packaging data
    Package type Box
    Package weight 10.5 kg
    Package height 125 mm
    Package depth 367 mm
    Package width 807 mm
    Sustainability
    Sustainability certificates ENERGY STAR, Post-Consumer Recycled Plastic, TCO
    Customer Reviews
    Be the first to write a review
    0%
    (0)
    0%
    0%
    0%
    0%
    Customer Reviews
    Be the first to write a review
    0%
    0%
    0%
    0%
    0%